Mława - warsztat C

Trzeci warsztat „Tworzenie projektów rozwoju gospodarczego w celu tworzenia nowych miejsc pracy na terenie powiatu mławskiego" odbył się 24 września 2008 r.

Po powitaniu uczestników przez Starostę Mławskiego Włodzimierza Wojnarowskiego i Dyrektora PUP Barbarę Piliszek, Jadwiga Olszowska-Urban zaprosiła do kolejnych prezentacji.

Dyrektor PUP w Mławie przedstawiła sytuację na lokalnym rynku pracy i działania Powiatowego Urzędu Pracy w celu zwalczania bezrobocia prezentując „Mławski rynek pracy". Analiza obejmowała także wspieranie lokalnej przedsiębiorczości przez Powiatowy Urząd Pracy - środki udzielone na doposażenia stanowisk pracy  w latach 2006-2008. W 2006 roku ze środków PUP utworzono 47 stanowisk pracy, w 2007 - 53 stanowiska, do września 2008 - utworzono już 56 stanowisk pracy sfinansowanych ze środków PUP. W roku 2007 Powiatowy Urząd Pracy w Mławie na aktywizację bezrobotnych wydał łącznie 7 007 902 zł. Są to środki przyznane przez Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej w ramach algorytmu, uzyskane z rezerw Marszałka Województwa Mazowieckiego na realizację programów „Mazowsze" oraz w ramach realizowanych projektów współfinansowanych z  EFS. W roku 2008 na powyższe cele Powiatowy Urząd Pracy w Mławie dysponuje kwotą 9 235 000 zł.

Praca w grupach tematycznych zaowocowała wyłonieniem propozycji projektów rozwoju gospodarczego w celu tworzenia nowych miejsc pracy na terenie powiatu mławskiego.

RANKING PROJEKTÓW - najwyższa ilość punktów
  1. Inwestycje w szkolenia, w edukację oraz poradnictwo. Zmiana myślenia pracowników o firmie i pracodawców o pracownikach, etykieta biznesu.
  2. Stworzenie punktów informacyjno - konsultacyjno - doradczych i finansowych w gminach, mieście.
  3. „Szybszy dojazd" - poprawa infrastruktury, sieć dróg.
  4. „Mławska giełda towarowa" w formie portalu IT konkretne miejsce do sprzedaży i promocji - różne branże, różni producenci czynna od poniedziałku do poniedziałku.
  5. „Po pracy i w weekend" - ścieżki rowerowe Wkra, Zalew, Krajewo, gospodarstwa agroturystyczne wypożyczalnie kajaków spływy kajakowe, rajdy rowerowe, strzelectwo, skatepark, dyskoteki dla dzieci i młodzieży, małe stadniny koni, pole golfowe, kręgielnia.
  6. Promocja przedsiębiorczości i przedsiębiorców jako pracodawców - osób, które dają pracę i tworzą nowe miejsca pracy.

Informacje o publikacji dokumentu