Asset Publisher

Siedlce - Warsztat D

30 czerwca 2006 r. został zorganizowany Warsztat D „Ocena i wybór projektów gospodarczych", który był ostatnim spotkaniem z cyklu pięciu warsztatów roboczych przewidzianych w ramach Programu Partnerstwa Lokalnego - Lokalne Ożywienie Gospodarcze. Na spotkaniu liderzy grup zaprezentowali swoje projekty oraz wyłoniono projekty zwycięskie.

Największą liczbę punktów (3357 punktów) uzyskał projekt „SIEDLECKA GIEŁDA OWOCOWO - WARZYWNO - KWIATOWA". W ramach tego projektu przewidziano budowę hali targowej o wymiarach 2500m2 na terenie gminy Siedlce w miejscowości Pruszynek na terenie przemysłowo-składowym. Ponadto zaplanowano budowę zadaszeń do celów handlowych, budowę parkingu, utworzenie weekendowej giełdy samochodowej, stworzenie obiektów gastronomicznych oraz stworzenie warunków do prezentacji, promocji i sprzedaży produktów rolniczych producentom z terenu ziemi siedleckiej i producentom zainteresowanym inwestowaniem na terenie miasta Siedlce i powiatu siedleckiego.

Pozostałe projekty uzyskały następującą liczbę punktów:

- „SIEDLECKIE CENTRUM WYSTAWIENNICZO - TARGOWE" - 3095 punktów
Projekt zakładał utworzenie w Siedlcach centrum wystawienniczo - targowego. Plan dotyczył m.in. budowy budynku hali na terenach przyległych do PKP oraz wykorzystanie budynków w ramach istniejącej zabudowy.

- „SIEDLECKIE CENTRUM GOSPODARCZE" - 3062 punkty
Projekt zakładał stworzenie Siedleckiego Centrum Gospodarczego (SCG), które zajmowałoby się rozwiązaniem wielu problemów, z którymi borykają się siedleccy przedsiębiorcy. SCG zajmowałoby się dostarczaniem informacji gospodarczej adekwatnej do potrzeb przedsiębiorców, prowadzeniem aktualnej i kompletnej bazy firm, kompetentnym doradztwem gospodarczym, aktywną promocją lokalnej gospodarki, szkoleniami dopasowanymi do potrzeb lokalnych przedsiębiorców oraz integracją lokalnego środowiska gospodarczego.

- „SIEDLECKA STREFA WYPOCZYNKU" - 2938 punktów
Projekt przewiduje stworzenie Strefy Wypoczynku na terenach wokół siedleckiego Zalewu, w tym m.in. zagospodarowanie tego terenu, budowę tras rowerowych w okolicach Siedlec. Pomocny w promocji tej formy wypoczynku byłby informator „Ścieżki rowerowe oraz trasy piesze - Siedlce i okolice", który zawierałby przykładowe propozycje tras rowerowych oraz dodatkowo tras pieszych. Kolejny pomysł to stworzenie Siedleckiego Punktu Informacji Turystycznej (SPIT), w którym można byłoby uzyskać wszelkie informacje niezbędne do udanego wypoczynku na ziemi siedleckiej, adresy gospodarstw agroturystycznych oraz skorzystać z różnych publikacji i Internetu.  Ponadto plan przewiduje zagospodarowanie Błoni Siedleckich, na których powstałyby pola golfowe, budynki biurowo - klubowo - gospodarcze, punkty gastronomiczne oraz hotel.

- „ENERGETYCZNE MARZENIA ROLNIKA ZIEMI SIEDLECKIEJ" - 2205 punktów.
Projekt zachęca lokalne środowisko do zainteresowania się uprawami energetycznymi oraz biopaliwami. Ważnym czynnikiem przemawiającym za realizacją projektu są preferencje dla energii odnawialnej na poziomie krajowym oraz Unii Europejskiej, „moda" na działania ekologiczne, rosnące dopłaty do plantacji oraz rosnące ceny paliw kopalnych. Projekt zawiera wstępną analizę opłacalności produkcji, zagadnienia związane z przygotowaniem umów na odbiór, sprzedaż oraz zbiórkę i konfekcjonowanie biomasy.

Informacje o publikacji dokumentu

Menu Display