Poznać ofertę
W targach udział wzięło udział ok. 80 wystawców wśród których znaleźli się pracodawcy, placówki edukacyjne oraz inne instytucje związane z rynkiem pracy. Głównym celem organizacji targów było zaprezentowanie młodzieży oferty edukacyjnej szkół ponadpodstawowych, policealnych i wyższych, przedstawienie charakterystyki pracy przedsiębiorstw i innych instytucji prezentujących oferty pracy dla osób bezrobotnych i poszukujących pracy, a także tych osób, które chciałyby przekwalifikować się zawodowo.
Targi Pracy i Edukacji, to jedno z głównych wydarzeń, które stało się już tradycją w powiecie żuromińskim. To przestrzeń do swobodnych spotkań i rozmów młodzieży szkolnej ze szkół podstawowych i ponadpodstawowych z przedstawicielami placówek edukacyjnych, uczelni wyższych i innych instytucji szkoleniowych oraz okazja dla osób bezrobotnych i poszukujących pracy do nawiązania kontaktów z przedstawicielami interesujących ich branż i firm.
Uroczyste otwarcie
Uroczystego otwarcia XVIII Targów Pracy i Edukacji dokonali Starosta Żuromiński Jerzy Rzymowski i Dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Żurominie Joanna Hajdas. Starosta podkreślił znaczenie wspólnych spotkań, które mogą zaowocować dialogiem oraz będą stanowić podstawę do współdziałania oraz wymiany doświadczeń i zachęcił do korzystania z propozycji wystawców i do nawiązywania kontaktów. Wśród zaproszonych gości były również: Emilia Jędrej – Wicedyrektor ds. Funduszy Europejskich i Rozwoju Zawodowego w Wojewódzkim Urzędzie Pracy w Warszawie i Elżbieta Ogrzebacz – Kierownik Centrum Informacji i Planowania Kariery Zawodowej w WUP.
Wicedyrektor Jędrej w swoim przemówieniu podziękowała Dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Żurominie za ciężką pracę jej i pracowników PUP, a także za wzorcową współpracę Powiatowego Urzędu Pracy w Żurominie z Wojewódzkim Urzędem Pracy w Warszawie oraz pracodawcami, przy inicjowaniu i realizacji programów krajowych i unijnych na rzecz rynku pracy. Podkreśliła też potrzebę synergii między rynkiem pracy a edukacją, czego przykładem może być wspólna organizacja targów edukacji i pracy.
Przestrzeń nawiązania kontaktów
Formuła wydarzenia sprzyjała interakcji, a także nawiązywaniu i tworzeniu cennych na rynku pracy sieci kontaktów. Podczas targów można było spotkać się nie tylko z przedstawicielami firm reprezentujących różne branże i specjalności, ale także ze służbami mundurowymi zachęcającymi do wstąpienia w swoje szeregi. Wydarzenie miało również charakter edukacyjny. Młodzież szkolna mogła zapoznać się z ofertami edukacyjnymi szkół ponadpodstawowych, uczelni wyższych oraz instytucji szkoleniowych oferujących dalszą naukę w systemach pozaszkolnych.
Podczas targów pracownicy ciechanowskiej filii WUP w Warszawie udzielali porad na temat: dalszego kształcenia zarówno w systemach szkolnych, jak i pozaszkolnych, odnalezienia się na rynku pracy, korzystania z pomocy doradcy zawodowego w urzędach pracy i możliwości przekwalifikowania się.
Atmosferę targów umiliły występy artystyczne uczniów szkół ponadpodstawowych z terenu powiatu żuromińskiego.
XVIII Targi Pracy i Edukacji w Żurominie – VIDEO