Na stoiskach wystawienniczych można było obejrzeć prezentacje artystyczne, rękodzieło, dekoracje świąteczne i posmakować wyrobów kulinarnych. Celem spotkania było kultywowanie i podtrzymywanie lokalnych tradycji związanych ze Świętami Wielkanocnymi oraz promocja usług urzędów pracy z terenu działania ciechanowskiej filii WUP w Warszawie.
Uczestnikami spotkania były instytucje, organizacje pozarządowe, wiejskie organizacje społeczne, dzieci, a także grupy twórcze z terenu działania SSS LGD w Ciechanowie, m.in. placówki wsparcia dziennego, koła gospodyń wiejskich, kluby seniora i grupy młodzieży szkolnej.
Spotkanie otworzył gospodarz imprezy Burmistrz Miasta i Gminy Glinojeck Łukasz Kapczyński. Wśród zaproszonych gości znaleźli się między innymi: Konrad Wojnarowski, przedstawiciel Marszałka Województwa Mazowieckiego, Elżbieta Szymanik, zastępca dyrektora do spraw Europejskiego Funduszu Społecznego w Mazowieckiej Jednostce Wdrażania Programów Unijnych, Aleksander Kornatowski, dyrektor Mazowieckiego Centrum Polityki Społecznej w Warszawie, Jakub Gwoździk, dyrektor ciechanowskiej filii WUP w Warszawie, dyrektorzy Powiatowych Urzędów Pracy w Ciechanowie – Robert Morawski, w Mławie – Witold Żerański, w Płońsku – Agnieszka Nec, w Żurominie – Joanna Hajdas, burmistrzowie i wójtowie z gmin członkowskich Lokalnej Grupy Działania w Ciechanowie oraz przedstawiciele lokalnych mediów.
Na stoisku wystawienniczym ciechanowskiej filii WUP w Warszawie można było zapoznać się z usługami z zakresu poradnictwa zawodowego i koordynacji systemów zabezpieczenia społecznego świadczonymi przez Centrum Informacji i Planowania Kariery Zawodowej oraz z usługami świadczonymi przez Zespół ds. Regionalnej Polityki Rynku Pracy i EFS. Można było także uzyskać informacje nt. możliwości udzielania pomocy obywatelom Ukrainy w odnalezieniu się na rynku pracy. Przedstawione materiały i ulotki dotyczyły działania infolinii i punktów informacyjnych obejmujących porady dla obywateli Ukrainy zainteresowanych podjęciem zatrudnienia w Polsce. Udostępniane materiały dostępne były w języku polskim i ukraińskim.
Wydarzenie uświetniły występy uzdolnionych artystycznie dzieci, młodzieży oraz dorosłych z gminy Glinojeck. W wystawie uczestniczyło ponad 40 wystawców, którzy wzięli udział w trzech konkursach: dla dzieci na najładniejszą ozdobę wielkanocną oraz dla dorosłych na najsmaczniejsze ciasto wielkanocne i najładniejszy stroik wielkanocny. Wśród uczestników konkursu znalazły się Koła Gospodyń Wiejskich, Kluby Seniora, stowarzyszenia, Gminne Ośrodki Kultury, sołectwa oraz osoby prywatne. Stoiska wystawiennicze były przyozdobione w klimacie świątecznym, prezentowano także rękodzieła i wyroby lokalne. W tym roku wystawę uświetniły przygotowane przez gości z Ukrainy ich tradycyjne przysmaki świąteczne.
W składzie komisji konkursowej, która miała dokonać wyboru najładniejszych ozdób, stroików i ciast wielkanocnych znaleźli się: Konrad Wojnarowski, Elżbieta Szymanik oraz Agnieszka Nec. Wszyscy uczestnicy otrzymali cenne nagrody rzeczowe. Jury dodatkowo wyróżniło prace:
- w kategorii dla dzieci na Najładniejszą Ozdobę Wielkanocną:
- Placówka Wsparcia Dziennego „Promyk" Glinojeck;
- Zuzanna Lech, Lipowiec Kościelny;
- Zuzanna Budzich, Gminny Ośrodek Kultury w Kuczborku.
- w kategorii dla dorosłych na Najsmaczniejsze Ciasto Wielkanocne
- Klub Seniora w Sarnowie;
- Koło Gospodyń Wiejskich w Kondrajcu;
- Klub Seniora „Kwiat Jesieni" w Szreńsku.
- w kategorii na Najładniejszy Stroik Wielkanocny
- Koło Gospodyń Wiejskich „Jarzębina" w budach Matusach
- Koło Gospodyń Wiejskich w Zygmuntowie;
- Katarzyna Balińska, Wiśniewo.