Szeroka oferta edukacji i zatrudnienia
W gronie wystawców znaleźli się pracodawcy, placówki edukacyjne oraz inne instytucje związane z rynkiem pracy. Głównym celem przedsięwzięcia było zaprezentowanie młodzieży oferty edukacyjnej szkół ponadpodstawowych, policealnych i wyższych. Dla osób bezrobotnych, poszukujących pracy dostępne były oferty zatrudnienia i możliwość bezpośredniego kontaktu z potencjalnymi pracodawcami. Targi Edukacji i Pracy w Ciechanowie na stałe wpisały się w kalendarz przedsięwzięć, których celem jest stworzenie platformy swobodnych spotkań i rozmów młodzieży szkolnej ze szkół podstawowych i ponadpodstawowych z przedstawicielami placówek edukacyjnych, uczelni wyższych i innych instytucji szkoleniowych. Dla osób bezrobotnych i poszukujących zatrudnienia targi są doskonałą okazją do nawiązania bezpośrednich kontaktów z przedstawicielami pracodawców różnych branż i zawodów oraz przekazania dokumentów aplikacyjnych.
Uroczyste otwarcie i podziękowania
Uroczystego otwarcia Targów Edukacji i Pracy dokonali Starosta Powiatu Ciechanowskiego Jan Andrzej Kaluszkiewicz i Dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Ciechanowie Robert Morawski. Starosta podkreślił znaczenie wspólnych spotkań, które mogą zaowocować dialogiem oraz będą stanowić podstawę do współdziałania oraz wymiany doświadczeń i zachęcił do korzystania z propozycji wystawców i do nawiązywania kontaktów.
Dyrektor PUP w swoim wystąpieniu powitał wszystkich uczestników targów i życzył owocnych spotkań i rozmów. Podkreślił też konieczność aktywnego współdziałania instytucji rynku pracy, przedstawicieli placówek edukacyjnych, instytucji szkoleniowych oraz pracodawców w oparciu o elastyczne i dopasowane do potrzeb formy współpracy.
Bezpośredni kontakt fundamentem sukcesu
Forma przedsięwzięcia zdecydowanie sprzyjała rozmowom, a także nawiązywaniu bezpośrednich kontaktów. Podczas targów można było spotkać się nie tylko z przedstawicielami przedsiębiorców, ale także ze służbami mundurowymi prowadzącymi rekrutacje w swoje szeregi. Wydarzenie miało również ważny walor edukacyjny. W jednym miejscu można było poznać ofertę instytucji szkoleniowych oraz możliwości kształcenia w szkołach ponadpodstawowych i na uczelniach wyższych.
Podczas targów pracownicy ciechanowskiej filii Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Warszawie udzielali porad na temat: dalszego kształcenia zarówno w systemach szkolnych, jak
i pozaszkolnych, odnalezienia się na rynku pracy, korzystania z pomocy doradcy zawodowego w urzędach pracy i innych instytucjach rynku pracy, koordynacji systemów zabezpieczenia społecznego oraz możliwości przekwalifikowania się i podejmowania zatrudnienia za granicą w ramach funkcjonowania sieci EURES.