Опубліковувач

Radomski Biznes IV

Filia Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Radomiu rozpoczyna realizację projektu "Radomski Biznes IV", w ramach Działania 6.2 Wsparcie oraz promocja przedsiębiorczości i samozatrudnienia Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. Okres realizacji projektu: 04.2013 - 12.2014 r.


Projekt "Radomski Biznes IV" jest skierowany do 30 osób bezrobotnych i 10 osób nieaktywnych zawodowo (w tym 20 osób po 45. roku życia, nie więcej niż 18 osób do 30. roku życia i co najmniej dwóch osób niepełnosprawnych, bez względu na wiek), mieszkających na terenie powiatów: białobrzeskiego, kozienickiego, lipskiego, przysuskiego, radomskiego, szydłowieckiego, zwoleńskiego, grójeckiego oraz miasta Radomia, zamierzających rozpocząć własną działalność gospodarczą, z wyłączeniem osób, które:
  • posiadają lub posiadały na terenie Rzeczypospolitej Polskiej zarejestrowaną działalność gospodarczą, tj. wpis do rejestru Ewidencji Działalności Gospodarczej i/lub Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej w okresie 12 miesięcy poprzedzających dzień przystąpienia do projektu (wykluczenie to dotyczy również osób, które posiadają/posiadały zarejestrowaną działalność gospodarczą, mimo że jej de facto nie prowadziły/prowadzą);
  • są lub były zarejestrowane w Krajowym Rejestrze Sądowym (w tym jako założyciel spółdzielni) lub prowadziły działalność na podstawie odrębnych przepisów (w tym m.in. działalność adwokacką, komorniczą lub oświatową) w okresie 12 miesięcy poprzedzających dzień przystąpienia do projektu (powyższe ograniczenie nie dotyczy osób, które we wskazanym okresie posiadały zarejestrowaną działalność poza granicami Rzeczypospolitej Polskiej, oraz osób posiadających udziały bądź akcje spółek kapitałowych notowanych na giełdzie, spółek kapitałowych nie notowanych na giełdzie oraz spółek z ograniczoną odpowiedzialnością);
  • jest lub była wspólnikiem lub komplementariuszem w spółkach jednoosobowych lub członkiem spółdzielni, utworzonych na podstawie prawa spółdzielczego (z wyłączeniem osób będących członkami spółdzielni oszczędnościowo-pożyczkowych (banków spółdzielczych) oraz spółdzielni budownictwa mieszkaniowego, którzy nie osiągają przychodu z tytułu członkostwa w spółdzielni, w okresie 12 miesięcy poprzedzających dzień przystąpienia do projektu.
 

Przewidywane formy wsparcia:

  • szkolenie z zakresu przedsiębiorczości;
  • jednorazowa dotacja na rozwój przedsiębiorczości w wysokości do 40 tys. zł;
  • wsparcie pomostowe w wysokości 1350 zł wypłacane przez pierwsze 6 miesięcy prowadzenia działalności;
  • doradztwo indywidualne z zakresu finansów, prawa i rozwoju działalności gospodarczej.


Rekrutacja


Dokumenty rekrutacyjne należy złożyć w siedzibie radomskiej filii Wojewódzkiego Urzędu Pracy przy ul. Mokrej 2 (pok. 206, 208, 209 lub 210, w godz. 8-15) lub przesłać pocztą na adres: Filia WUP w Radomiu, ul. Mokra 2, 26-600 Radom, w terminie do 28 czerwca 2013 roku (za dzień złożenia uważa się datę stempla pocztowego). Podczas składania dokumentów kandydaci powinni okazać dowód osobisty.

Uwaga!
Filia WUP w Radomiu zastrzega sobie możliwość wstrzymania rekrutacji, jeżeli liczba złożonych dokumentów rekrutacyjnych przekroczy 150 sztuk. Informacja o wstrzymaniu rekrutacji zostanie zamieszczona na stronie internetowej filii WUP w Radomiu.


Kandydaci powinni złożyć następujące dokumenty rekrutacyjne:
  1. Formularz rekrutacyjny, którego wzór określa Załącznik nr 1 do Regulaminu - obligatoryjnie;
  2. Oświadczenie zbiorcze Kandydata/ Kandydatki, którego wzór określa Załącznik nr 2 do Regulaminu - obligatoryjnie;
  3. Oświadczenie Kandydata/ Kandydatki o miejscu zamieszkania - Załącznik nr 3 do Regulaminu Rekrutacji - obligatoryjnie;
  4. Oświadczenie Kandydata/ Kandydatki o korzystaniu z pomocy de minimis - Załącznik nr 4 do Regulaminu obligatoryjnie;
  5. Zaświadczenie z właściwego powiatowego urzędu pracy o posiadaniu statusu osoby bezrobotnej, wystawione w okresie przyjmowania Dokumentów Rekrutacyjnych, tj. od dnia 17 czerwca br. - dotyczy osób bezrobotnych;
  6. Zaświadczenie z właściwego powiatowego urzędu pracy o niefigurowaniu w rejestrze osób bezrobotnych, wystawione w okresie przyjmowania Dokumentów Rekrutacyjnych, tj. od dnia 17 czerwca br. - dotyczy osób nieaktywnych zawodowo;
  7. Oświadczenie Kandydata/ Kandydatki, że jest osobą nieaktywną zawodowo, dotyczy osób nieaktywnych zawodowo, niezarejestrowanych jednocześnie jako osoby bezrobotne - Załącznik nr 9 do Regulaminu;
  8. Kserokopia dokumentu potwierdzającego stopień niepełnosprawności - dotyczy osób niepełnosprawnych;
  9. Oświadczenie o niekaralności karą zakazu dostępu do środków publicznych - Załącznik nr 10 do Regulaminu - obligatoryjnie;
  10. Kserokopie dokumentów potwierdzających wykształcenie, kwalifikacje, doświadczenie zawodowe i umiejętności Kandydata/Kandydatki (dokumenty wymienione w punkcie 2.1 części II formularza rekrutacyjnego nie są obowiązkowe, ale ich brak może mieć wpływ na liczbę punktów z oceny merytorycznej).

Uwaga!
Kserokopie załączonych dokumentów powinny być potwierdzone przez kandydata poprzez opatrzenie każdej strony kopii dokumentu klauzulą "Za zgodność z oryginałem", własnoręcznym podpisem oraz aktualną datą.


Formularz rekrutacyjny i załączniki muszą być:
  • wypełnione w języku polskim;
  • złożone w wersji papierowej, zgodnie ze wzorami udostępnionymi przez Beneficjenta;
  • złożone w terminie i miejscu wskazanym przez Beneficjenta;
  • wypełnione w sposób czytelny, elektronicznie lub odręcznie;
  • wymagane jest wypełnienie wszystkich pól cz. I Formularza rekrutacyjnego, z wyjątkiem pól wypełnionych kolorem szarym (jeśli pole nie może być wypełnione, ponieważ nie dotyczy kandydata, wówczas należy wpisać: "nie dotyczy");
  • czytelnie podpisane przez kandydata, opatrzone datą;
  • parafowane przez kandydata na tych stronach, na których nie widnieje czytelny podpis.

Szczegółowe informacje dotyczące warunków uczestnictwa w projekcie oraz przewidywanych form wsparcia zawarte są w Regulaminie rekrutacji kandydatów/kandydatek do projektu "Radomski Biznes IV"oraz Regulaminie przyznawania środków finansowych na rozpoczęcie działalności gospodarczej w ramach projektu "Radomski Biznes IV", które zostały zamieszczone poniżej w formie załączników.

Uwaga!
Szczególnie premiowani będą kandydaci, którzy zamierzają uruchomić działalność w zakresie tzw. zielonych miejsc pracy związanych z ekologią i ochroną środowiska (definicja zielonych miejsc pracy znajduje się w Regulaminie rekrutacji). Jeżeli w wyniku oceny formularza rekrutacyjnego uzyskają minimum 60 proc. punktów, otrzymują dodatkowo 8 punktów.



Wszystkie dodatkowe informacje na temat projektu i rekrutacji można uzyskać w biurze projektu "Radomski Biznes IV".
 

Dokumenty do pobrania:


Informacje o publikacji dokumentu

Aktualności

Wojewódzka Rada Rynku Pracy Województwa Mazowieckiego

WRRP - kadencja 2019-2022
SKŁAD RADY                 
REGULAMIN RADY
  

WRRP - kadencja 2023-2026
SKŁAD RADY                 
REGULAMIN RADY
 

PROCEDURA wydawania opinii WRRP w sprawie nowych kierunków kształcenia         
Uwaga!  wnioski o wydanie opinii należy przesłać nie później niż na 3 tygodnie przed planowanym posiedzeniem WRRP ze względu na konieczność zapraszania dodatkowych osób. 

Nowe wzory wniosków o wydanie opinii przez Wojewódzką Radę Rynku Pracy

wzór wniosku w sprawie otwarcia nowego kierunku kształcenia  

wzór wniosku w sprawie kontynuacji kierunku kształcenia
Zwracamy się z prośbą o przesyłanie w pierwszej kolejności wniosków w wersji edytowalnej w WORD (pliki prosimy tytułować w podany sposób: pełna nazwa szkoły- kierunek). Po weryfikacji zostanie przekazana Państwu informacja czy wnioski wymagają korekty i czy można wysłać wersję papierową.

Osobą do kontaktów w sprawie wniosków jest pani Milena Szewczak (m.szewczak@wup.mazowsze.pl), tel. 22-578-44-18.

Terminy posiedzeń WRRP w 2021 roku:
11 marca 2021 r. (czwartek) – posiedzenie zdalne
22 kwietnia 2021 r. (czwartek) - posiedzenie zdalne
26 maja 2021 r. (czwartek) - posiedzenie zdalne
17 czerwca 2021 r. (czwartek) - posiedzenie zdalne
9 września 2021 r. (czwartek)
25 listopada 2021 r. (czwartek) - posiedzenie zdalne
 
Terminy posiedzeń WRRP w 2022 roku:
3 lutego 2022 r. (czwartek) - posiedzenie zdalne
10 marca 2022 r. (czwartek) - posiedzenie zdalne
24 marca 2022 r. (czwartek) - posiedzenie zdalne
12 maja 2022 r. (czwartek) - posiedzenie zdalne
9 czerwca 2022 r. (czwartek) - posiedzenie zdalne
8 września 2022 r. (czwartek)
27 października 2022 r. (czwartek)
24 listopada 2022 r. (czwartek)

Terminy posiedzeń WRRP w 2023 roku:
20 marca 2023 r. - posiedzenie inauguracyjne
27 kwietnia 2023 r. (czwartek)
- posiedzenie zdalne
6 czerwca 2023 r. (wtorek) - posiedzenie zdalne 
14 września 2023 r. (czwartek) 
12 grudnia 2023 r. (wtorek) - posiedzenie zdalne


Terminy posiedzeń WRRP w 2024 roku:
22 lutego 2024 r. (czwartek) - posiedzenie zdalne
24 kwietnia 2024 r. (środa)
6 czerwca 2024 r. (czwartek) - tryb obiegowy
9 września 2024r. (poniedziałek)
20 listopada 2024r. (środa)
12 grudnia 2024r. (czwartek)
 

Wnioski o wydanie opinii przez Wojewódzką Radę Rynku Pracy w sprawie otwarcia oraz kontynuacji kierunku kształcenia prosimy przesyłać do 13 lutego 2025r.

Informujemy, że najbliższe posiedzenie Wojewódzkiej Rady Rynku Pracy odbędzie się w dniu 6 marca 2025r.

Załączniki

Nowa procedura wydawania opinii przez WRRP
Nowa procedura wydawania opinii przez WRRP.docx 15 KB

Informacje o publikacji dokumentu

Kontakt

Biuro Projektu

Wojewódzki Urząd Pracy w Warszawie
Filia w Radomiu

ul. Mokra 2, 26-600 Radom
pok. 206, 208, 209
tel. (48) 368 97 14, (48) 368 97 12
faks (48) 368 97 01

Rynek pracy