Zmierzanie się z pomysłem na biznes, zaskakiwanie formą prezentacji, konkurowanie z rówieśnikami w walce o głosy komisji konkursowej składającej się z praktyków - czyli ósma edycja teoretyczno-praktycznego konkursu "Liga Menedżerów Biznesu" dobiegła końca. Wydarzeniu towarzyszyły wykłady i szkolenia z zakresu możliwości pozyskiwania środków unijnych na start własnej firmy jak i sposobów poszukiwania pracy.
Koło Naukowe Menedżerów TOP MANAGER działające przy Wydziale Nauk Ekonomicznych i Prawnych Uniwersytetu Przyrodniczo-Humanistycznego w Siedlcach zorganizowało po raz kolejny, ósmy już, ogólnokrajowy konkurs wiedzy "Liga Menedżerów Biznesu". Celem konkursu było upowszechnianie wiedzy z zakresu zarządzania przedsiębiorstwem oraz nawiązywanie trwałej współpracy między studentami różnych uczelni i środowiskiem biznesu. To przedsięwzięcie będące przeglądem wiedzy i umiejętności studentów z zakresu zarządzania, ekonomii, marketingu, prawa i logistyki oraz będące pokazem zastosowania wiedzy w praktyce.
Konkurs skierowany był do studentów studiów licencjackich i magisterskich uczelni, które wyraziły chęć wzięcia w nim udziału. W tym roku sześć drużyn z pięciu uczelni walczyło o pierwsze miejsce. Poza dwoma zespołami gospodarzy pojawiły się reprezentacje Uniwersytetu Poznańskiego, Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej z Lublina, Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego z Warszawy oraz Wojskowej Akademii Technicznej także z Warszawy.
Jurorami byli przedstawiciele firm i instytucji działających na rynku siedleckim oraz kadra naukowo-dydaktyczna. Z ramienia siedleckiej filii Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Warszawie w pracach jury brał udział Zbigniew Czarnocki, specjalista ds. programów.
Zwycięzcą konkursu okazał się zespół z Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej z Lublina.
Wypracowane podczas konkursu rozwiązania posłużą lokalnej firmie w dalszej ekspansji na rynku krajowym.
Dalszym elementem Ligi Menedżerów Biznesu były wykłady i szkolenia skierowane do studentów, poświęcone zagadnieniom aktywności zawodowej, przeprowadzone przez przedstawicieli siedleckiej filii Wojewódzkiego Urzędu Pracy. Słuchacze mieli okazję m.in. rozważyć możliwość założenia własnej firmy przy wydatnej pomocy środków Unii Europejskiej oraz poznać sposoby i techniki poruszania się po rynku pracy. Zbigniew Czarnocki przedstawił dokonania siedleckiej filii WUP w zakresie dotychczas zrealizowanych projektów wspierających przedsiębiorczość z serii "Czas na biznes". Omówił bieżące możliwości uzyskania wsparcia. Przybliżył także zagadnienia pomocy skierowane zarówno dla osób zamierzających założyć nowe firmy, jak i dla już istniejących podmiotów finansowane ze środków unijnych przewidzianych na lata 2014-2020.
Paweł Lewczuk, doradca zawodowy scharakteryzował rynek pracy oraz czynniki mające wpływ na prognozowanie zawodów przyszłości. Ponadto omówił podstawy sporządzania dokumentów aplikacyjnych.
konkurs wiedzy "Liga Menedżerów Biznesu" odbywał się 7-8 maja 2014 roku w Uniwersytecie Przyrodniczo-Humanistycznym w Siedlcach. Spotkanie było doskonałą okazją do zmotywowania i ukierunkowania studentów do poszukiwania pomysłu na własną przyszłość zawodową.