Projekt „Komputer przyj@zny urzędnikowi" był współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego
Dzięki wsparciu funduszy strukturalnych, na rynku dostępna jest szeroka gama ofert szkoleniowych, w tym ofert dedykowanych kadrze publicznych służb zatrudnienia. Podnoszenie kwalifikacji zawodowych, dla podniesienia efektywności wykonywanej pracy i jakości świadczonych usług, stanowi obowiązek każdego pracownika, w tym pracowników administracji. Poprzez podnoszenie kwalifikacji, rozumiemy także zdobywanie umiejętności sprawnego posługiwania się dostępnymi narzędziami, ułatwiającymi a przede wszystkim usprawniającymi wykonywanie codziennych zadań i prowadzenie obsługi klienta w oparciu o nowoczesne i najlepsze metody przepływu informacji. Jednocześnie wartość dodaną przy nabywaniu nowych umiejętności podczas szkoleń realizowanych poza siedzibą pracodawcy, stanowi możliwość nawiązywania nowych kontaktów, budowania przyjaznej atmosfery, tak w ramach jednej instytucji, jak również pomiędzy instytucjami o podobnym bądź zbliżonym przedmiocie świadczonych usług, jako bezcennego źródła przepływu informacji i współdziałania poszczególnych wydziałów/działów i samych pracowników. Sukcesem takiego projektu jest podnoszenie wiedzy i umiejętności w atmosferze wzajemnej sympatii, poczucia efektywnie wykorzystanego czasu szkolenia oraz oparcia programu szkolenia na rzeczywistych potrzebach - oczekiwaniach uczestników, w szczególności jeśli obejmuje ono więcej niż jeden zjazd szkoleniowy. Temu zadaniu sprostać miał zrealizowany przez płocką Filię WUP projekt„Komputer przyj@zny urzędnikowi" - przedsięwzięcie dedykowane 180 pracownikom publicznych służb zatrudnienia - Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Warszawie (i jego Filiom) oraz powiatowych i miejskich urzędów pracy z obszaru województwa mazowieckiego.
W ramach projektu uczestniczki i uczestnicy mieli możliwość wzięcia udziału w jednym z proponowanych szkoleń z zakresu aplikacji biurowych pakietu MS Office: w tym m.in. aplikacji MS Word poziom zaawansowany, MS Excel poziom podstawowy, średniozaawansowany i zaawansowany, MS Power Point oraz MS Project lub wzięcia udziału w kursie na Europejski Certyfikat Umiejętności Komputerowych na poziomie Core, ponadto w projekcie przewidziano także szkolenie z interpretacji znowelizowanych zapisów Ustawy o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy.
Realizacja projektu trwała od 1 kwietnia do 31 grudnia 2009 r. Szkolenia prowadzono w ramach zjazdów dwudniowych, organizowanych w Ośrodku Rekreacji, Rehabilitacji i Wypoczynku „12 Dębów" w Zaździerzu.
Na osiągnięcie zakładanych rezultatów projektu a tym samym o jego sukcesie niewątpliwie zadecydował m.in. wybór wykonawcy szkoleń komputerowych - firmy Centrum Komputerowe ZETO S.A., której ogromne doświadczenie a przede wszystkim dysponowanie profesjonalną kadrą zaangażowanych trenerów, umożliwiło sprawne i efektywne przeprowadzenie zajęć, w ścisłym dostosowaniu do potrzeb i bieżącym uwzględnianiem uwag i propozycji zgłaszanych przez uczestników, czego potwierdzeniem były ich pozytywne opinie i zamiar udziału w kolejnych projektach, deklarowane w ankietach ewaluacyjnych.
Szczególnie dziękujemy wszystkim uczestnikom, zwłaszcza uczestnikom kursu ECDL Core, że zdecydowali się nam zaufać i skorzystać z oferty szkoleniowej naszego projektu, przede wszystkim jednak za ich zaangażowanie i wytrwałość a także stworzenie NIEZAPOMNIANEJ, przyjaznej atmosfery, dzięki której realizacja projektu mogła być dla nas PRAWDZIWĄ PRZYJEMNOŚCIĄ.
Mamy nadzieję, że zdobyte certyfikaty ECDL Core - honorowane we wszystkich krajach Unii Europejskiej, będą nie tylko dowodem posiadania profesjonalnej wiedzy z zakresu obsługi programów komputerowych w codziennej pracy ale również miłą pamiątką wzięcia udziału w naszym przedsięwzięciu.
Dziękujemy i zapraszamy do korzystania w przyszłości z oferowanej przez nasz urząd oferty projektów szkoleniowych.
Pracownicy Zespołu Zadaniowego
projektu „Komputer przyj@zny urzędnikowi"