Grójec - konferencja promująca

Print Drukuj
W dniu 28.05.2008 r. odbyła się konferencja „Grójeckie Partnerstwo Lokalne" zorganizowana przez Dyrektora Powiatowego Urzędu Pracy w Grójcu we współpracy z Międzynarodowym Centrum Partnerstwa „Partners Network" z siedzibą w Krakowie.

Konferencja inicjuje cykl warsztatów organizowanych w ramach projektu współfinansowanego ze środków EFS „Partnerstwo i współpraca na rzecz budowy nowoczesnego rynku pracy" Sektorowego Programu Operacyjnego Rozwój Zasobów Ludzkich. Głównym celem Modelu Partnerstwa Lokalnego jest budowanie trwałego partnerstwa pomiędzy instytucjami rządowymi, wojewódzkimi, lokalnymi przedsiębiorcami, samorządem, organizacjami pozarządowymi instytucjami infrastruktury oraz mieszkańcami na rzecz ożywienia gospodarczego oraz poprawy sytuacji na rynku pracy.

W konferencji uczestniczyło ok. 160 osób, w tym między innymi: przedstawiciele władz lokalnych, oświaty, jednostek szkoleniowych, organizacji pozarządowych i przedsiębiorcy z terenu powiatu grójeckiego oraz specjaliści z Zespołu ds. Współpracy i Partnerstwa Lokalnego z Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Warszawie – Jolanta Wanielista i Jacek Świtacz.

Zgromadzonych gości powitał Starosta Grójecki – Janusz Różycki i Dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Grójcu – Marzanna Skoczek. Moderatorem spotkania była Jadwiga Olszowska-Urban – koordynator projektu „Partnerstwo i współpraca na rzecz budowy nowoczesnego rynku pracy". Wprowadziła zgromadzonych w tematykę spotkania poruszając takie zagadnienia jak: Polsko – Amerykański Program Partnerstwa Lokalnego 2002 – 2008, Partnerstwo Lokalne na przykładzie powiatów: lwóweckiego, łosickiego i siemiatyckiego, dobre praktyki w budowaniu partnerstwa na rzecz zatrudnienia i nowoczesnego rynku pracy. Przedstawiła także prezentację multimedialną gminy Bałtów jako przykład na ożywienie gospodarcze i tworzenie nowych miejsc pracy w oparciu o lokalne zasoby. Po przerwie kawowej uczestnicy zostali podzieleni na sześć grup, w których pracowali nad takimi obszarami tematycznymi jak: dostęp do kapitału, środowisko gospodarcze, infrastruktura, zasoby ludzkie i jakość życia w powiecie grójeckim. Definiowano problemy, potrzeby, zasoby własne oraz proponowano konkretne rozwiązania, które przedstawiono i omówiono w formie prezentacji każdej z grup.
Informacje o publikacji dokumentu